زینب آزادبخت
تماس با من
پروفایل من
نویسنده وبلاگ زینب آزادبخت
آرشیو وبلاگ
      زمین شناسان دانشگاه آزاد اسلامی (مسیری جدید در ارتقای سطح علمی)
اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1391 نویسنده: زینب آزادبخت - ۱۳٩۱/٥/٢٥

اسامی عزیزان دعوت شده به مصاحبه هم  اکنون بر روی وبسایت دانشگاه ازاد قرار گرفته است.

نتایج تعدادی دیگر از رشته های آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی امروز ۲۵ مرداد بر روی سایت آزمون دات نت منتشر گردید. داوطلبان می توانند جهت مشاهده نتایج این رشته ها به سایت azmoon.net مراجعه نمایند. 

گرایش های زمین شناسی معرفی شده:

 1. ژئوفیزیک
 2.  پترولوژی
 3. فسیل شناسی و چینه شناسی
 4. سنگ شناسی رسوبی و رسوب شناسی

ناصر اقبالی رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد  با بیان اینکه تاکنون مصاحبه ۲۰ رشته دوره دکتری تخصصی سال ۱۳۹۱ انجام شده است، گفت: اسامی داوطلبان حائز شرایط مصاحبه سایر رشته‌ها نیز طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در گفت‌وگو ی روز ۲۴ مرداد ماه با خبرگزاری فارس با اشاره به اعلام نتایج نهایی آزمون دکترای این دانشگاه تا اواخر شهریورماه، گفت: تاکنون نتایج دعوت به مصاحبه ۵۰ رشته آزمون دکترای دانشگاه آزاد اعلام شده است.

وی با بیان اینکه هنوز ظرفیت دقیق پذیرش دانشجوی دکترای این دانشگاه مشخص نشده است، خاطرنشان کرد: پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد طی دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه علمی انجام می‌شود.

به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در فرایند پذیرش دانشجوی دوره دکترای این دانشگاه، پس از آزمون کتبی، بر اساس ظرفیت پذیرش هر رشته تعدادی از داوطلبان حائز شرایط با اولویت نمره کتبی به مصاحبه علمی دعوت و پذیرفته شدگان نهایی از میان افراد مصاحبه شده با بالاترین امتیاز انتخاب می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون نیز ابتدا بر اساس امتیازات حاصل از معدل، نمره پایان‌نامه و تولیدات علمی رتبه‌بندی و سپس تعدادی از داوطلبان با توجه به ظرفیت پذیرش و با اولویت امتیازات به مصاحبه علمی دعوت شده و پذیرش نهایی با توجه به امتیاز نهایی هر داوطلب انجام می‌شود.

اقبالی با بیان اینکه تاکنون نتایج دعوت به مصاحبه ۵۰ رشته آزمون دکترای دانشگاه آزاد اعلام شده است، افزود: نتایج نهایی پذیرفته شدگان آخر شهریور ماه اعلام می‌‌شود.

منابع: وبسایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی ؛ وبسایت تخصصی آزمون دکتری

لینک      نظرات ()      

زلزله آذربایجان و شایعات پس از آن نویسنده: زینب آزادبخت - ۱۳٩۱/٥/٢٥

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان عزیز همراه

امیدوارم که خوب و سلامت باشید

متاسفانه ایران و عده ای از هموطنان عزیزمان در چند روز گذشته حوادث تلخی را تجربه کرده اند. شنبه گذشته زمین لرزه هایی با بزرگی 6.2 و 6.0 در مقیاس ریشتر قسمت های از شمال غربی کشور را به لرزه در آورد و تاکنون در حدود 60 پس لرزه در این مناطق ثبت شده است.

اخبار متفاوتی در رابطه با نحوه کمک رسانی، آمار تلفات و مجروحان مناطق زلزله زده و حواشی آن در دنیای وب منتشر شده و متاسفانه عده ای نیز در این شرایط با سوء استفاده از احساسات مردم دست به اقداماتی ناراحت کننده زده اند.

اینجانب به عنوان یک زمین شناس برخود واجب دانستم که به بررسی بعضی از این حواشی بپردازم:

1- احتمال وقوع زمین لرزه ای بزرگ مقیاس در ایران ظرف 48 ساعت آینده:

چند ساعت پس از وقوع زمین لرزه آذربایجان، چندین سایت و صفحه فیس بوک با منبع قرار دادن یک وبسایت به نام world-earthquakes به انتشار خبری مبنی بر رخداد یک زمین لرزه بزرگ مقیاس  ظرف 48 ساعت آینده در ایران  خبر دادند. موج عظیمی از نگرانی در دل مردم ایران جای گرفت و عده ای هم با تکذیب این خبر سعی در آرام کردن جامعه داشتند.

اما حقیقت این ماجرا: سایت فوق یک وبسایت غیر رسمی است که به گفته خود بر اساس استفاده از الگوریتمهای پیچیده ریاضی و آماری داده های USGS و ترکیب آن با آمار زمین لرزه های بزرگ مقیاس 30 سال گذشته (بزرگتر از 6.5) جهان، وقوع فعالیت های لرزه ای را در اقصی نقاط جهان تخمین می زند. هیچ دلیل یا مدرکی مبنی بر تائید داده های این وبسایت وجود نداشته و هیچ نویسنده یا محققی نیز در این وبسایت معرفی نشده است.

2- ایجاد ترک در سد ستارخان

در پی خبر منتشر شده در خبرگزاری کار ایران(ایلنا) مبنی بر ایجاد ترک در بدنه سد ستارخان و احتمال شکستگی این سد، ارسلان هاشمی، مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی با تکذیب خبر ترک در بدنه سد ستارخان گفت: " هیچگونه خسارت و آسیبی در سد، گالری و تمام تأسیسات وابسته مشاهده نشده و سد ستارخان بدون وقفه در حال بهره برداری است."

با آرزوی صبر  و آرامش برای هموطنان زلزله زده

زینب آزادبخت

منابع: Facebook, World-earthquake, BBC News, Mehr News 

 

لینک      نظرات ()      

سمینار تخصصی کانه زایی مس در ایران نویسنده: زینب آزادبخت - ۱۳٩۱/٥/٢٤

محورهای همایش:  

 • کانسارهای مس، مدلها و روشهای نوین اکتشافی
 • مس و جایگاه زمین شناختی آن در ایران
 • مس و تکنولوژیهای فرآوری
 • مس و مدیریت پروژه های اکتشافی
 • مس و مخاطرات زیست محیطی 

زمان: 20  شهریورماه 1391    

مکان: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور 

مهلت ثبت نام: پایان وقت اداری روز چهارشنبه 15 شهریورماه 1391

مدارک لازم جهت ثبت نام: (این مدارک باید تا تاریخ 1391/6/15 به آدرس edu@gsi.ir ارسال شود).

فیش واریزى به مبلغ 500000 ریال (دانشجویان با ارائه کارت دانشجویى با 50 درصد تخفیف) به حساب 0106622593005 بانک ملی شعبه نقشه برداری به نام کانون بازنشستگان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور + کپى کارت ملی+کپى آخرین مدرک تحصیلی+شماره تلفن همراه

حد نصاب شرکت کنندگان: با توجه به محدودیت در ظرفیت پذیرش، اولویت با کسانى خواهد بود که زودتر ثبت نام کرده‌اند.

گواهى پایان دوره: بدیهى است که در پایان سمینار گواهى معتبرى به شرکت کنندگان ارائه خواهد گردید.

توجه1: در صورت ثبت‌نام و پرداخت هزینه، این سازمان هیچ گونه مسئولیتى در قبال انصراف احتمالى افراد شرکت کننده نداشته و هزینه دریافتى مسترد نخواهد گردید.

توجه2: همکاران گرامی در سازمان زمین شناسی، پایگاه ملی داده های‌علوم زمین کشور و مرکز پژوهشهای کاربردی زمین شناسی که مایل به شرکت در سمینار می باشند لازم است، مجوز کتبی از معاونت و یا مدیریت مربوطه و نیز تقاضای شرکت در همایش را به آدرس ایمیل edu@gsi.ir ارسال نمایند. بدیهی است در صورت وجود نقص در هر کدام از موارد ذکر شده ، هیچ گونه ثبت نامی از همکاران گرامی به عمل نخواهد آمد.

توجه3: براى دریافت اطلاعات بیشتر مى‌توانید با آدرس پست الکترونیکى ارائه شده یا شماره تلفن 982166070509+ تماس حاصل فرمائید.

 

لینک      نظرات ()      

آخرین جزئیات زلزله آذربایجان شرقی نویسنده: زینب آزادبخت - ۱۳٩۱/٥/٢۱

تعداد قربانیان زلزله آذربایجان شرقی به ۱۵۳ نفر رسید

حسن قدمی با اشاره به تلفات زلزله شدید عصر امروز استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: متأسفانه بر اساس آخرین آمار تاکنون ۱۵۳ نفر بر اثر این زلزله جان خود را از دست دادند.

 • وی افزود: ۴۵ نفر در شهرستان اهر، ۴۰ نفر در شهرستان ورزقان، ۵۰ نفر در شهرستان هریس و ۱۸ نفر نیز در بیمارستان‌های تبریز جان خود را از دست دادند.
 • همچنین بر اساس اعلام وزیر بهداشت، حادثه زلزله در آذربایجان‌شرقی تاکنون بیش از ۷۰۰ مجروح به جا گذاشته است.

موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: زمین‌لرزه مذکور به بزرگی 6.2 ریشتر اهر در استان آذربایجان‌شرقی در ساعت 16:53:15 رخ داد و در استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل نیز احساس شد.

پس از این زمین لرزه نیز، 10 پس‌لرزه دیگر به ترتیب وقوع به بزرگی 6، 4.1، 4.7، 4.1، 4.5، 3.7، 3.3، 3.7، 4 و 3.2 ریشتر ورزقان در استان آذربایجان شرقی را لرزانده است.

از شهرهای زلزله‌زده حکایت از آن دارد که شهروندان این مناطق به دلیل خطر وقوع پس‌لرزه‌، شب را در پارک‌ها ، فضای باز و خارج از منزل سپری می‌کنند.

دکتر غلامرضا معصومی رییس اورژانس کشور آخرین آمار مصدومان زلزله عصر امروز اهر و ورزقان استان آذربایجان شرقی را 600 تن اعلام کرد.

 تخریب 100 درصدی 6 روستا در زلزله

 • مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی از تخریب 50 تا 70 درصدی 60 روستا و صد درصدی شش روستا در شهرستان اهر خبر داد.
 • خلیل ساعی درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان زلزله ساعاتی پیش شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس اظهارکرد: تاکنون 60 روستا بین 50 تا 70 درصد و شش روستا نیز به طور صددرصد در شهرستان اهر تخریب شده‌اند، اما آمار دقیقی از تلفات و خسارات دو شهر هریس و ورزقان در دست نیست.

ادامه عملیات جستجو ونجات با اعزام 66تیم امدادی و 15تیم سگ‌های زنده یاب به مناطق زلزله‌زده

 • محمود مظفر رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر نیز از نجات 210 تن مصدوم زیر آوار خبر داد و به ایسنا گفت: با تلاش امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال‌احمر تاکنون 210 تن از مصدومان زلزله مناطق ورزقان و اهر از زیر آوار نجات یافتند.
 • وی با اشاره به حضور 185 امدادگر و 40 دستگاه آمبولانس در مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی، در تشریح آخرین اقدامات امدادگران در پوشش امدادی زلزله امروز ریشتری شهرستان‌های اهر و ورزقان در آذربایجان‌شرقی، گفت: براساس آخرین گزارش‌های دریافتی شهرستان ورزقان، اهر و هریس و 16 روستا این شهرستان‌ها بر اثر وقوع این زمین لرزه آسیب دیده‌اند.
 • وی با بیان اینکه پس از دریافت خبر زمین‌لرزه و با توجه به نوع گزارش دریافتی و شدت لرزش بلافاصله نیروهای امدادی به این مناطق اعزام شدند، گفت: از 9 استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی،‌ اردبیل، زنجان، قزوین، گیلان، اصفهان، کردستان و تهران نیروهای امدادی به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند.

ادامه مطلب ...
لینک      نظرات ()      

سنگی به نام استار استون!!!!!!!! نویسنده: زینب آزادبخت - ۱۳٩۱/٥/۱٢

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان زمین شناس و علاقه مندان به این علم زیبا

امیدوارم که خوب و سلامت باشید و طاعات شما مورد توجه حق قرار گرفته باشه

من قصد دارم به دلایلی این پست رو به زبان خودمونی بنویسم تا موضوعیو که مدتیه ذهن منو به خودش مشغول کرده با شما دوستای خوبم درمیون بگذارم.

الان تقریبا یک هفته ای هست که عکس بالا شده محفل بیشتر صفحات و گروه های فیس بوک، گروه ها و صفحاتی با موضوعات مختلف. هرکدوم از این عزیزان عکس مذکورو یک چیز توضیف می کنند ولی در یک موضوع مشترک هستند و اون هم این که این سنگ در مکزیک یافت شده، بعضی ها حتی پارو فراتر گذاشتند و  عنوان کردند که این سنگ یک سنگ خاص با نام " استار استون" Star Stone هست که فقط هم در یک معدن در مکزیک یافت میشه. توی تمام جاهایی که این عکس به اشتراک گذاشته شده هزاران لایک گرفته و کلی کامنت که عجب سنگ زیبایی و خوش به حال مکزیکی ها که از این سنگها دارند و موضوعاتی از این قبیل. خوب از افرادی که زمین شناسی نخونده باشند جای تعجب نیست که این حرفهارو باور کنند با این وجود من هرجایی که این عکسو دیدم روش کامنت گذاشتم که چنین چیزی صحت نداره و این فقط به احتمال خیلی زیاد ( بالای 90%) یک مالاکیته و چیزی منحصر به فردی نیست. تا اینکه دیدم این عکس سر از گروه ما در فیس بوک درآوردو و در گروههای دیگه زمین شناسی هم با عنوان استار استون مکزیکی به اشتراک  گذاشته شده ، جالبتر اینکه دوستان زمین شناس هم روش کامنت گذاشته بودند که این استار استونه !!!!!!

آخه دوستای عزیزم شما چرا؟ اگه قرار باشه ما هم مثل باقی افراد با این مسئله برخورد کنیم و باورش کنیم که نمیشه. گاهی بعضی حرفها به حدی واقعی بیان میشند که شاید ماهارو هم به شک بندازن بنابراین کافیه این عکسو توی گوگل سرچ کنید تا ببینید که اصلا چنین چیزی حقیقت نداره، ما حتی سنگی با عنوان استار استون نداریم و گاها به سنگهای جواهری با منشاء آسمانی (شهاب سنگ ها) سنگ ستاره ای گفته میشه :) و اما در رابطه با اطلاق نام مالاکیت به این سنگ هم باید اضافه کنم که در دنیا تعداد خاصی کانی سبز رنگ وجود داره (لیست کانی های سبز رنگ) اما از این میان تنها مالاکیت بافت گل کلمی نشون میده، رنگ خاص سبز هم برای حدس زدن کمک کننده بود. 

دوستان عزیزم از ما به عنوان افرادی که در این رشته درس خوندیم توقع میره که خیلی متفکرانه تر با مسائل مشابه این برخورد کنیم.نمیدونم شما یادتون هست یا نه چند وقت پیش شایعه شده بود که قراره شق القمر بشه!!!! قرار بود بعد 2500 سال دوتا ماه توی آسمون دیده بشه و خیلی از دوستان هم این موضوع را باور داشتند و درموردش توی گروه بحث می کردند تا اینکه من پستی درباره دروغ بودن این موضوع توی وبلاگ گروه قرار دادم و یا حتی شایعه دیده شده لوگوی پپسی در ماه :) 

دوستای عزیزم  راستش دیدن به اشتراک گذاشتن این عکس توسط زمین شناس ها برای من ناراحت کننده بود،خواهش می کنم منطقی تر با موضوعاتی شبیه به این برخورد کنید، ما نباید خیلی زود حرفهایی رو که میشنویم باور کنیم.

ببخشید اگر شمارو ناراحت کردم ولی این یک درددل بود که دوست داشتم با شما درمیونش بگذارم.

زینب آزادبخت

2012-08-02

لینک      نظرات ()      

کشف قمر تازه در اطراف پلوتون نویسنده: زینب آزادبخت - ۱۳٩۱/٥/٦

تلسکوپ فضایی هابل قمر تازه ای که حول پلوتون می گردد را کشف کرده است.


حدس زده می شود که این قمر تازه، که در تصاویر هابل فقط به اندازه یک نقطه نور ظاهر می شود، دارای شکلی غیرمنظم و قطری از ۱۰ تا ۲۵ کیلومتر باشد.

منجمان از اینکه کره کوچکی مثل پلوتون می تواند دارای چنین مجموعه پیچیده ای از اقمار باشد شگفت زده شده اند.

این قمر – موسوم به پی ۵ – می تواند به روشن شدن چگونگی تشکیل سیستم پلوتون و تکامل آن کمک کند.

براساس یک نظر، همه این اقمار بازماندگان برخوردی میان پلوتون و یک شیء بزرگ دیگر یخی در میلیاردها سال قبل هستند.

مارک شوالتر از موسسه ستی در "مانتن ویو" در آمریکا که هدایت تیم کاشفان را به عهده داشت گفت: "این اقمار رشته ای از مدارهای به زیبایی اشغال شده، کمی شبیه به عروسک های روسی، را تشکیل می دهند."

چارون، بزرگترین قمر پلوتون، در سال ۱۹۷۸ کشف شد. رصدهای هابل در سال ۲۰۰۶ دو قمر کوچک دیگر – نیکس و هایدرا – را پیدا کرد. در سال ۲۰۱۱ یک قمر دیگر به نام "پی ۴" توسط هابل پیدا شد.

"پی ۵" آخرین قمری است که در نه مجموعه جداگانه از عکس هایی که توسط "دوربین زاویه باز ۳" هابل در ماه های ژوئن و ژوئیه گرفته شده شناسایی شده است.

یک کاوشگر بدون سرنشین سازمان فضایی آمریکا به نام "افق های جدید" که در مسیر حرکت به سوی پلوتون قرار دارد قرار است در سال ۲۰۱۵ از کنار این قمر عبور کند.

این اولین عکس های آکنده از جزئیات از مجموعه پلوتون است. این مجموعه نه فقط کوچک بلکه چنان دور است که حتی هابل نیز به سختی می تواند بزرگترین مشخصه های سطح این سیاره کوتوله را تشخیص دهد.

پلوتون در سال ۱۹۳۰ توسط کلاید تومبا منجم آمریکایی کشف شد و تا سال ۲۰۰۶ به عنوان یک سیاره طبقه بندی می شد. اما موقعیت پلوتون پس از آن به "سیاره کوتوله" تغییر داده شد.

منبع: بی بی سی فارسی 

لینک      نظرات ()      

مطالب اخیر میکای سیاه مراحل نوشتن پروپوزال فوق لیسانس/ دکتری در کانادا بیست و سومین همایش بلورشناسی و کانی شناسی ایران اولین کنفرانس ملی سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی در علوم زمین توپاز عناصر کمیاب (REE) کماتوئیت و بافت اسپینیفکس مهناز میرزایی، اولین زن معدنکار ایران پگماتیت چیست؟ حقیقتی تلخ و رایج در دانشگاه های ایران
کلمات کلیدی وبلاگ 1390 (٢) 5 شهریور 1390 (۱) arc gis (٢) babylon geology glossary (۱) death valley (۱) earth (٤) fluid inclusion (۱) gps (۱) gravity (۱) icp (۱) icp-ms (۱) landslid (٢) niagara falls (۱) pirajno 2009 (۱) plan of study (۱) ree (۱) remote sensing (۱) satellite image (۱) usgs (۱) xrd (۱) آبشار (۱) آبشار نیاگارا (۱) آبشناسی (٤) آتشفشان (٥) آتشفشان های زیر یخچالی (۱) آتلانتیس (۳) آخرین اخبار (۱) آزمون جامع دکتری (۱) آزمون دکتری (٢) آزمون کارشناسی ارشد (۱) آمادگی برای آزمون دکتری (۳) آمار جالب (۱) آندالوزیت (۱) اب شناسی (۳) ابر قاره ها (۱) ابزار سنگی (۱) اتشفشان (۱) اخبار جالب (٩) اخبار زمین شناسی (٤۱) اخبار گروه (٤) ادامه تحصیل در خارج از کشور (٢) اربیکولار (٢) ارسال مقاله (۳) استخدام (٢) اعلام نتایج دکتری (۱) البرز (۱) الماس (۱) الیوین (۱) انجمن زمین شناسی ایران (۱) انعکاس نور (۱) انواع جریان ماگما (۱) انواع کانی سازی (٢) اهمیت نویسنده اول در مقاله (۱) اولین پرنده (۱) اولین زن معدنکار ایران (۱) اولین کنفرانس ملی سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرا (۱) اولین کنگره بین‌المللی عناصر نادر خاکی و تکنولوژی (۱) اکتشاف معدن (۱) ایزوتوپهای ناپایدار (۱) ایزوتوپهای ناپایدار (۱) ایستگاه فضایی بین المللی (٢) بازالت (۱) بافت اسپینیفکس (۱) بافت سنگهای آذرین (۱) بافت گرافیکی (۱) بد زمین (۱) برج میلاد (۱) برش های الماس (۱) بزرگترین ماه (۱) بلور شناسی (۱) بلورشناسی (۱) بلک اسموکر (۱) بنیاد ملی نخبگان (۱) بورس (۱) بی بی سی (٤) بیبیلان (۱) بیست و سومین همایش بلورشناسی و کانی شناسی ایران (۱) بیوتیت (٢) پالئوتکتونیک (۱) پایان نامه (۱) پتانسیل شیمیایی (۱) پترولوژی (۱) پراش پرتو ایکس (۱) پروژه تحقیقاتی (٢) پس لرزه (۱) پگماتیت (۱) پگماتیت (۱) پلاژیوکلاز (۱) پلاژیوکلاز در مقطع نازک (۱) پلاژیوکلاژ زونه (۱) پیروکسن (۱) پیش بینی زلزله (۱) تبریک سال 1391 (۱) ترمومتری (۱) تسونامی (٤) تصاویر ماهواره ای (۱۱) تصفیه آب (۱) تصویر فضایی (٥) تصویر ماهواره ای (٤) تعیین درجه حرارت (۱) تقسیم بندی ژئوشیمیایی عناصر (۳) تقسیم بندی گرانیت ها (۱) تقسیم بندی گلداشمیت (۳) توپاز (۱) توده هوایی (۱) توصیف سنگهای گرانیتی (۱) توصیف سنگهای گرانیتی (۱) تکامل انسان (۱) تکتونیک (٢) جاذبه زمین (۱) جاذبه های گردشگردی ایران (۱) جریان گدازه ای (۱) جریان واریزه (۱) جو (۱) جواهر (۳) حشرات (۱) حقیقت تلخ (۱) خزش (۱) خورشید (٤) دانشجو (۱) دانشگاه آزاد (٢۸) دانشگاه آزاد تهران شمال (۱) دانشگاه پیام نور ابهر (۱) دانشگاه دامغان (۱) دانشگاه سراسری (۳) دانشگاه شاهرود (۱) دانشگاه شهید بهشتی (۱) دانشگاه فردوسی مشهد (۱) دانلود (۱) دانلود مقاله زمین شناسی (۱٤) دانلود نقشه زمین شناسی (۱) دانلود کتاب (٢) دانلود کتاب زمین شناسی (٤) دایناسور (۳) دریاچه ارومیه (۳) دفاع از عنوان پایان نامه (۱) دهانه آتشفشان (۳) دودکش جن (٢) دودکش های سیاه (۱) دوران ژوراسیک (۱) دوره آموزشی arc gis (۱) دوره آموزشی آرک (۱) دوماه در آسمان (۱) دکتر قریب (۱) دکتر مالکی (۱) دکتری دانشگاه آزاد (۱) دکتری در خارج از کشور (۳) دیرینه شناسی (۱) دیوار چین (۱) راه شیری (۱) رسوب شناسی (۳) رعد و برق (٢) رفع مشکل دانلود (۱) رنگین کمان (۱) روان شدگی (٢) روش های آنالیز نمونه های معدنی (٢) روی (۱) ریزش (۱) ریشتر (۱) زباله های فضایی (۱) زلزله (٧) زلزله آذربایجان (۱) زلزله تبریز (۱) زلزله ترکیه (۱) زلزله تهران (۱) زلزله ژاپن (۱) زلزله سنجی (۱) زمرد (۱) زمین ساخت (۱) زمین شناس (٢) زمین شناسان دانشگاه آزاد اسلامی (٢٧) زمین شناسی (٢۱) زمین شناسی اقتصادی (٩) زمین شناسی پزشکی (٢) زمین شناسی تاریخی (٤) زمین شناسی زیست محیطی (٥) زمین شناسی نفت (٢) زمین شناسی نفت دکتر رضائی (۱) زمین لرزه (۳) زمین لغزش (٤) زمین لغزه (۱) زنجان (۱) زینب آزادبخت (۱۳) ژئوتوریسم (۱) ژئوشیمی (٥) ژئوشیمی رولینسون (۱) ژئوفیزیک (٢) سازمان زمین شناسی کشور (۳) سازند آسماری (۱) ساعت زمین (۱) ستاره (٢) سد (۱) سد ستارخان (۱) سربازی (۱) سرطان (۱) سقوط (۱) سمینار زمین شناسی (۱) سنجش از دور (۱) سنگ آذرین (۳) سنگ شناسی (۳) سنگ شناسی دگرگونی (۱) سنگ شناسی رسوبی (٢) سنگهای گرانیتی (۳) سوالات مصاحبه حضوری آزمون دکتری (۳) سیاره (٤) سیارک (۱) سیالات درگیر (۱) شایعات زمین شناسانه (٢) شرط معدل (۱) شرکت ملی نفت (۱) شفق قطبی (٢) شق القمر (۱) طبقه بندی گرانیت ها (۱) عصر یخبندان (۳) عطارد (۱) علوم پایه (۱) عناصر سیدروفیل (۱) عناصر لیتوفیل (۱) عناصر نادر خاکی (۱) عناصر کالکوفیل (۱) عناصر کمیاب (۱) عکس زمین شناسی (٢٤) غار (٢) غروب آفتاب (۱) فرسایش (٤) فرسایش بادی (۱) فسیل (٢) فسیل شناسی (۱) فضا (٩) فضاپیما (٢) فعالیت شیمیایی (۱) فلدسپارها (۱) فوت دکتر یعقوب پور (۱) فوگاسیته اکسیژن (۱) فولییشن (۱) فوکوشیما (۱) فیزیک (۱) فیس بوک (٢) قطب شمال (٢) گدازه بالشی (۱) گرانوتوئیدها (۳) گرانیت (٦) گرانیت قلع دار (۳) گرانیت نوع a (٢) گرانیت نوع i (۱) گرانیت نوع s (۱) گرایزن (۱) گردهمائی (٢) گرم شدن زمین (٢) گروه میکا (٢) گسترش جانبی (۱) گسل (۱) گل (۱) گوهر شناسی (۱) لغتنامه زمین شناسی (۱) مالاکیت (۱) ماه (٤) ماه گرفتگی (٢) ماکروفسیل (۱) محلول های هیدروترمال (۱) مخازن نفتی (۱) مخازن کربناته (۱) مخاطرات زمین (۱) مخروط افکنه (۱) مدارک مورد نیاز اقدام برای تحصیل در خارج از کشور (۱) مردان نمکی (۱) مریخ (۱) مس (۳) مشکین شهر (۱) مصاحبه حضوری دکتری (۳) مطالعه سیالات درگیر (۱) معدن ذغالسنگ (۱) معدن نمک چهر آباد (۱) مقالات آی اس آی (٢) مقاله زمین شناسی (۱۳) ملات (۱) مناطق دیدنی ایران (۱) منبع زمین شناسی نفت (۱) مهناز میرزایی (۱) مهندسی معدن (٢) مکانیسم های کانونی (۱) میدان مغناطیسی (٢) میکای سیاه (٢) میکای لیتیم دار (۱) ناسا (۱٥) نتایج کارشناسی ارشد آزاد (۱) نتایج کارشناسی ارشد ازاد 1390 (۱) نتایج کنکور آزاد (۱) نتایج کنکور سراسری (٢) نجوم (٦) نحوه اقدام برای ادامه تحصیل خارج از کشور (۳) نحوه نوشتن مقاله علمی (۱) نشست زمین شناسی (۱) نصاویر ماهواره ای (۱) نفت (۱) نفشه 1:250000 (۱) نقشه زمین شناسی (۱) نیروگاه اتمی فوکوشیما (۱) همایش (٢٧) هوازدگی (۳) هواشناسی (۱) هیئت علمی (۱) کارست (۱) کارگاه آموزشی (۱) کاسیتریت (۱) کانسارهای پورفیری (٢) کانسارهای هیدروترمال (۱) کانون زلزله (۱) کانی (۱) کانی سازی اسکارن (٢) کانی شناسی (٦) کانی شناسی میکروسکوپی (۳) کانی های صنعتی (۱) کانی های فلزی (٢) کانیها در زیر میکروسکوپ (٢) کلاس های آموزشی (۱) کماتوئیت (۱) کنفرانس (۱۳) کنگره (۱) کنکور دکتری (٤) کنکور کارشناسی ارشد (٢) کهکشان (٥) کویر مرنجاب (۱) کویرهای ایران (۱) کیلا اوا- هاوایی (٢) کیمبرلیت (۱) یخچالهای طبیعی (٢)
دوستان من وبسایت گروه فیس بوک گروه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران شمال (علوم پایه) سازمان نقشه برداری کشور پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور گروه مشاوران علوم زمین پانا انجمن علمی زمین شناسی دانشگاه تهران گروه زمین شناسی دانشگاه اصفهان در فیس بوک گروه زمین شناسی دانشگاه تربیت مدرس در فیس بوک دانشگاه آزاد اسلامی شیراز دانشگاه تهران دانشگاه شهید بهشتی دانشکده زمین شناسی دانشگاه هاروارد دانشکده زمین شناسی دانشگاه تورنتو دانشکده زمین شناسی دانشگاه اتاوا وبلاگ بزرگ مقالات زمین شناسی زمین شناسی علمی زیبا دانشجویان زمین شناسی اقتصادی لاهیجان Earth پایگاه برنامه های علوم زمین مهندسین مشاور خاک و پی فیدار گروه زمین آزمون دنیای ژئوماتیکس انجمن زمین شناسی اقتصادی ایران Carbonate Sedimentologist سازمان فضایی ایران زمین شناس جوان سایت فدک GEO-GIS خبرنامه زمیننیوز بزرگ ترین وبلاگ تست زمین شناسی در ایران وبلاگ زمین شناسی پرتیکان سنگ شناسی رسوبی(مجتبی مهدی نیا) شرکت معدنی سنگ گرانیت شفق نطنز گروه کوهنوردی اوشیدا زاهدان وبلاگ زمين شناسي لرستان فارغ التحصیلان زمین شناسی ورودی 82 دانشگاه شهید چمران اهواز MS-GEOLOGIST دختر زمین شناس زمین شناسی و ژئوتوریسم Iranian Geologist غارهای ایران ژئومورفولوژی، علم مطالعه اشکال زمین زمین شناسی انجمن نجوم آماتوری لیرا وبسایت شخصی دکتر رضا میرزایی محمودآبادی رخساره مهندسین معدن دانشگاه صنعتی بیرجند سایت تخصصی جی.آی.اس انجمن عملی مهندسی معدن تهران جنوب آزمونکده : بانک جامع سوالات دانشجویان زمین شناسی زاهدان