نزدیک تر شدن به کشف منشا حیات در زمین

اگرچه فسیل های یافت شده قدیمی هستند اما قدیمی ترین  نشانه های حیات بر روی زمین نیستند. قدیمی ترین گونه حیات یافت شده متعلق به استروماتولیت های غرب استرالیا با سن 3.6 بیلیون سال می باشد که دریایهای کم عمق را به عنوان محل تولد حیات در زمین معرفی می کنند.

اد ماتز[3]، زمین شناس و متصدی موزه حیات طبیعی آمریکا در نیویورک[4] که در این تحقیقات شرکت ندارد بیان داشت:  حتی با توجه به یافت استروماتولیت ها منشا حیات همچنان نامشخص است. ما می دانیم که از آن تاریخ حیات وجود داشته است اما منشا آن همچنان بصورت رازی مخفی مانده است.

ماتز اضافه کرد که اگرچه فسیلهای دودکش های سیاه یافت شده همچنان در شناسایی منشا حیات بی تاثیرند اما این کشف،  سابقه زندگی میکروب های ساکن اعماق اقیانوس را به مدت ها قبل برگردانده است.

ماتز گفت: برای من بصورت شخصی، امکان ایجاد حیات از اعماق اقیانوس یک احتمال بسیار بالاست.

در انتها کاسکی اضافه کرد که احتمال یافتن دودکشهایی قدیمی تر همچنان وجود دارد. تا کنون دودکش های فسیل یافت شده توسط گروه تحقیقاتی کاسکی قدیمی ترین فسیل های یافت شده هستند. جزئیات این تحقیقات در شماره آخر مجله تحقیقاتی گندوانا[5] به چاپ رسیده است.

منبع: Live Science
 

[3] Ed Mathez,

[4] American Museum of Natural History in New York

[5]  Gondwana Research

/ 1 نظر / 25 بازدید
راحله زمینی

وب جالب و پرمحتوایی دارین... منم یه زمین شناس هستم...خوشحال میشم به وب من سری بزنید و نظر بدین و لینکم کنید...من لینکتان کردم... با آرزوی بهترین ها...[گل]