اطلاعات کاملی درباره کانی سازی و کانسارهای اسکارن

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز زمین شناس

امیدوارم که خوب، شاد و سلامت باشید

کانسارهای اسکارن در محدوده وسیعی از زمان‌ها و محیط‌های زمین‌شناسی، خصوصاً از پرکامبرین تا اواخر ترشیاری دیده می‌شوند که مهمترین آن ها متعلق به دوران دوم و ترشیاری می‌باشند. این کانسارها در اثر پدیده‌های ماگمایی- گرمابی حاصل از نفوذ توده‌های دیوریتی- گرانیتی در سنگهای آهکی، دولومیتی بوجود می‌آیند و از نظر اقتصادی بسیار با ارزش می‌باشند. مشخصات بارز کانسارهای اسکارن که آن‌ها را از انواع دیگر متمایز می‌سازد مجموعه کانی‌های سیلیکاتی غنی از کلسیم، منیزیوم، آهن و آلومینیوم می‌باشد که در اثر پدیده جانشینی در درجه حرارت بالا تشکیل شده‌اند. مقاله اینبار، چکیده  18 مقاله مرتبط با کانی سازی و کانسارهای اسکارن می باشد که توسط اینجانب گردآوری و ترجمه شده است. این مقاله در حقیقت یکی از فصلهای پایان نامه کارشناسی ارشد اینجانب بوده که امید است مورد توجه دوستان قرار گیرد. 

دانلود مقاله

/ 2 نظر / 88 بازدید
حسین علی پور

با عرض سلام و خسته نباشد. من هم یه وبلاگ در زمینه زمین شناسی عمومی دارم که بیشتر سعی می کنم مطالبی از بنده حقیر اونجا قرار بدم. خوشحال میشم با شما لینک داشته باشم. در پناه ایزد منان

مهسا

سلام ممنون از سایت مفید و پربارتون. خسته نباشید. من راجع به طلای مرتبط با توده نفوذی یه سری اطلاعات می خواستم. این تیپ نسبتا جدید هست و متاسفانه من تو گرداوری مطالب به مشکل برخوردم. شما می تونید کمک کنید؟