سنگی به نام استار استون!!!!!!!!

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان زمین شناس و علاقه مندان به این علم زیبا

امیدوارم که خوب و سلامت باشید و طاعات شما مورد توجه حق قرار گرفته باشه

من قصد دارم به دلایلی این پست رو به زبان خودمونی بنویسم تا موضوعیو که مدتیه ذهن منو به خودش مشغول کرده با شما دوستای خوبم درمیون بگذارم.

الان تقریبا یک هفته ای هست که عکس بالا شده محفل بیشتر صفحات و گروه های فیس بوک، گروه ها و صفحاتی با موضوعات مختلف. هرکدوم از این عزیزان عکس مذکورو یک چیز توضیف می کنند ولی در یک موضوع مشترک هستند و اون هم این که این سنگ در مکزیک یافت شده، بعضی ها حتی پارو فراتر گذاشتند و  عنوان کردند که این سنگ یک سنگ خاص با نام " استار استون" Star Stone هست که فقط هم در یک معدن در مکزیک یافت میشه. توی تمام جاهایی که این عکس به اشتراک گذاشته شده هزاران لایک گرفته و کلی کامنت که عجب سنگ زیبایی و خوش به حال مکزیکی ها که از این سنگها دارند و موضوعاتی از این قبیل. خوب از افرادی که زمین شناسی نخونده باشند جای تعجب نیست که این حرفهارو باور کنند با این وجود من هرجایی که این عکسو دیدم روش کامنت گذاشتم که چنین چیزی صحت نداره و این فقط به احتمال خیلی زیاد ( بالای 90%) یک مالاکیته و چیزی منحصر به فردی نیست. تا اینکه دیدم این عکس سر از گروه ما در فیس بوک درآوردو و در گروههای دیگه زمین شناسی هم با عنوان استار استون مکزیکی به اشتراک  گذاشته شده ، جالبتر اینکه دوستان زمین شناس هم روش کامنت گذاشته بودند که این استار استونه !!!!!!

آخه دوستای عزیزم شما چرا؟ اگه قرار باشه ما هم مثل باقی افراد با این مسئله برخورد کنیم و باورش کنیم که نمیشه. گاهی بعضی حرفها به حدی واقعی بیان میشند که شاید ماهارو هم به شک بندازن بنابراین کافیه این عکسو توی گوگل سرچ کنید تا ببینید که اصلا چنین چیزی حقیقت نداره، ما حتی سنگی با عنوان استار استون نداریم و گاها به سنگهای جواهری با منشاء آسمانی (شهاب سنگ ها) سنگ ستاره ای گفته میشه :) و اما در رابطه با اطلاق نام مالاکیت به این سنگ هم باید اضافه کنم که در دنیا تعداد خاصی کانی سبز رنگ وجود داره (لیست کانی های سبز رنگ) اما از این میان تنها مالاکیت بافت گل کلمی نشون میده، رنگ خاص سبز هم برای حدس زدن کمک کننده بود. 

دوستان عزیزم از ما به عنوان افرادی که در این رشته درس خوندیم توقع میره که خیلی متفکرانه تر با مسائل مشابه این برخورد کنیم.نمیدونم شما یادتون هست یا نه چند وقت پیش شایعه شده بود که قراره شق القمر بشه!!!! قرار بود بعد 2500 سال دوتا ماه توی آسمون دیده بشه و خیلی از دوستان هم این موضوع را باور داشتند و درموردش توی گروه بحث می کردند تا اینکه من پستی درباره دروغ بودن این موضوع توی وبلاگ گروه قرار دادم و یا حتی شایعه دیده شده لوگوی پپسی در ماه :) 

دوستای عزیزم  راستش دیدن به اشتراک گذاشتن این عکس توسط زمین شناس ها برای من ناراحت کننده بود،خواهش می کنم منطقی تر با موضوعاتی شبیه به این برخورد کنید، ما نباید خیلی زود حرفهایی رو که میشنویم باور کنیم.

ببخشید اگر شمارو ناراحت کردم ولی این یک درددل بود که دوست داشتم با شما درمیونش بگذارم.

زینب آزادبخت

2012-08-02

/ 5 نظر / 117 بازدید
پریا

ممنون خانم آزادبخت

یونس ترکمن

استاد مشاور پایان نامه ام میگفت اگر تو علم زمین شناسی در ارتباط با یک موضوعی به یک نتیجه نهایی رسیدی طوری که برای همه قابل قبول و پذیرش بود باز هم بگو ممکنه اینگونه باشه نگو حتمیه. البته استادم این حرف رو از جانب یک خانم دکتر زمین شناس انگلیسی(فسیل شناس) نقل میکرد.حالا چطور با دیدن یک عکس اینجور قاطع نظر میدن خیللللللللی جالبه.

سجاد یاری

سلام خانم آزادبخت... باآرزوی قبولی طاعات وعبادات شما ، موفقیت هرچه بیشتر شما را از خدای متعال خواستارم... منم زمین شناسی میخونم ولی سنگی به اسم(اسپار استون)نشنیدم و منم تایید میکنم که اون سنگ مالاکیته نه اسپار استون و از هموطنای عزیزم میخوام که حتما سرچ کنن و از مالاکیت بودن اون سنگ اطمینان پیدا کنن؟؟؟ <<<موفق باشید>>> [رویا]

سادات

سلام افرین بر شما دوست هم رشته ای عاقل با شما موافقم ولی مهم نیست خودتو نگران نکن دنیا برای آدم های بی تدبیر جایی نداره.

زهرا

خیلی جالب بود ممنون درست راهنمایی کردید